Committee Membership 2022-2023

Dr. Cheryl Robinson, Director, Curriculum and Articulation - Co-Chair
Veeramuthu (Ravi) Rajaravivarma - Engineering Representative - Co-Chair

Area Representatives

Representative   Term Ends Alternate Term Ends Area Represented
Creamer, Scott   
Dunn, Susan
Poole, Robin
Open
Casablanca, Sonia
Ojeda, Chiara
Espencheid, Catherine            
Rajaravivarma, Veeramutha (Co-Chair)
Lawhon, Jennifer              
Pennino, Kristy
Salto, Juan-Alberto 
Edwards, John
Alexander, Joan 
Settles, Jenna
Open
Boeringer, Melody  
Stanek, Wanda 
Diehl, Daniel 
Mathews, Adrienne 
Open 
Ejaz, Masood 
Gosnell, Susan
Kalaky, Jerrid
Winchoba, Suzanne
Macon, Lisa   
7/23
7/24
7/23

7/23
7/24
7/24
7/23
7/23
7/23
7/24
7/23
7/23
7/24

7/23
7/23
7/23
7/23

7/23
7/23
7/23
7/23
7/23
Gessner, Bob
Vasquez-Brooks, Marie
Open
Open
Open
Borglum, Chris
Siddiqui, Alina
Kar, Mohua 
Watson, Doreen   
Open
Open
Open
Reed, Jerry
Cumberbatch, Nardia
Elrod, Emily
Open
Alvarez, Ruby 
Murphy, Brian 
Ramsier, Heather
Open
Notash, Ali 
Stenton, Sharon
Yoder, Angie
Cox, Colleen
Hensel, Jerry

7/23
7/24



7/24
7/24
7/23
7/23



7/23
7/24
7/24

7/23
7/23
7/24

7/23
7/23
7/23
7/23
7/23

A.A. Dean
A.S. Dean
Allied Health Programs
At-Large Representative
Business
Communications
Counselor
Engineering
Faculty Council
Fine Arts
Foreign Language
Humanities
IT
Library
Mathematics
Natural Science
Nursing
Public Service
Social Science
Technical Education
Elec & Comp Eng, B.S.
Health Sciences, B.S.
Busn & Org Lead, B.A.S.
Nursing, B.S.
Comp Tech & Soft Dev, B.A.S.
Ex-Officio Members   Area Represented    

Maldonado Rodriguez, Noelia &
     Smith, Darren
Szentmiklosi, Jill
Purcell, Darnell &
     Sebastian, Pat
Bohorquez, Daniel
Hedayat, Nasser
Hardeman, Felicia
Gonzalez, Pedro
Lora-Santos, Evelyn

  Institutional Effectiveness

Registrar
Banner

Institutional Research
Workforce Development
Admissions, Records and Graduation
Degree Works
Director of Advising
 
Staff      
Brissett, Krissy   Curriculum Coordinator